• Sosyal Hesaplarımız

Kimyasal Atık Depolama Kabini

Kimyasal atıklar, çevreyi ve insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden üretim atıklarıdır. Kimyasal atıklar tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yasalar çerçevesinde depolanma zorunluluğu kapsamındadır. Üretim sonrası ortaya çıkan atıklar, atık tesislerine gitmeden önce fabrika içerisinde güvenli kabinler içerisinde muhafaza edilmesi yasal bir zorunluluktur. Atık depolama kabinlerinde muhafaza edilen atıklar belirleyeceğiniz periyotlar içerisinde atık tesislerine gönderilerek insan ve çevre sağlığını koruyabilmekteyiz.

Çevre ve Şehircilik bakanlığının belirlediği atık yönetmeliği çerçevesine uygun depolama çözümleri için imal ettiğimiz kimyasal atık depolama kabinleri ile yasal depolama alanlarına sahip olmaktasınız.

Kimyasal Depolama Kabinleri

Yuvam Konteyner kimyasal atık depolama kabin tasarımları, yapının rekabetçi modellere göre etkinliğini artıran daha fazla depolama esnekliği sağlar. Kimyasallarınızı atıklarınızı veya kimyasal ürünlerinizi depolamak için en uygun alanı sağlamak için 25'ten fazla standart boyut arasından seçim yapabilirsiniz.

Personel ihtiyaçlara özel tasarlanan Yuvam Atık Depolama Kabinleri fabrikanızda güvenliği, verimliliği ve güvenliği artırmak için çok sayıda seçenek sunar. Ürünlerimiz TSE ve CE sertifikası ile üretilmektedir.

Atık Depolama Kabin Boyutları ve Özellikleri: 


 • 150 cm ila 400 cm uzunluğunda ve 100 cm ila 100 cm ila 400cm arası genişliklerde imal edilmektedir.
 • Tüm kabinler iç veya dış mekan yerleşimlerine uygun şekilde üretililir. 
 • Kapı stilleri menteşeli veya kepenkli ve birden fazla konfigürasyonda tasarlanabilir.
 • Yanmaz, Yangına Dayanıklı ve Sıcaklık Kontrollü modeller mevcuttur.

Popüler Kullanım Alanları • Proses Kutuları: Pompalama, Karıştırma, Dağıtım, Boya Mutfak
 • Uzaktan Depolama: Atık Toplama, Yakıt Dağıtımı
 • Tarımsal Kimyasal Depolama: Parklar ve Rekreasyon, Golf Sahaları
 • Güvenli Depolama ve Ayırma: Zehirli, Tehlikeli, Değerli Maddeler
 • Kimyasal atık varillerin elle taşınması
 • Yakıt Bileşen Muhafazaları
 • Akü Test Kutuları

Kimyasal Depolama İçeriği

Yuvam Konteyner, mevcut en eksiksiz Kimyasal Atık depolama kabinleri ile iş ve endüstri alanlarına hizmet sunmaktadır. Varillerin ve kutuların küçük hacimli dış mekanda depolanması için tasarlanan Yuvam Atık kabinlerinde çeşitli modeller üretmektedir; Yanmaz kimyasalların güvenli ve temel depolanmasından 2 saatlik yangına dayanıklı yapı dahil olmak üzere tehlikeli uygulamalar için daha sağlam tasarımlarda imalat yapılamaktadır.

Boyutlar ve Stiller: 


 • 2-14 varil, 1-2 IBC Tote'den soyunma kapasitesi.
 • Tüm birimler dış mekana yerleştirilmek üzere üretilmiştir.
 • Kapı stilleri değişkendir. Menteşeli kapılar ve açılır kapılar içerir.
 • Soyunma ve kapı yükseklikleri, dağıtım / işleme için mikserlerin ve pompaların takılması için ilave tavan boşluğu sağlar.
 • Yanmaz, yangına dayanıklı ve / veya sıcaklık kontrollü modeller mevcuttur.


Yaygın Uygulamalar:


 • Küçük hacimli tehlikeli kimyasalların dışarıda depolanması.
 • Ray, deniz, kamyon ve DOT terminalleri, yağlama ve yağların depolanması / dağıtılması.
 • Gübre ve böcek ilacı depolaması için parklar, çimenler ve fidanlık merkezleri.
 • Hammaddelerin sıcaklık kontrollü dış mekan depolaması.
 • Tehlikeli atık biriktirme merkezleri


Güvenli Kimyasal Atık Depolama Dolapları

Yuvam Konteyner, çeşitli depolanmış kimyasallar için geniş bir güvenlik kabini yelpazesi sunar. Kimyasal depolama portföyümüz; asit deposu, boya deposu, yanıcı deposu ve böcek ilacı deposu içerir.

Tüm Yuvam tehlikeli sıvı dolaplarının ortak bir özelliği vardır: yüksek kaliteli malzemelerin üretimi, kanıtlanmış konseptler ve test edilmiş performans sayesinde müşteri için uzun vadeli yatırım güvenliği. Çoğu dolapta TSE sertifika şartları ile üretilir. Ek raflar, damlama tepsileri, dışarıya çekilebilen raflar mevcut aksesuarlar.

Laboratuvarlarda, depolarda, depolarda ve tehlikeli sıvıların güvenli ve güvenli bir şekilde depolanması gereken her yerde kullanım için ideal olan güvenlik kabini, etkili iş süreçleri sağlarken en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.


Kimyasal Atık Rafları

Depolama raflarımız çok yönlülüğü ile karakterize edilir, çünkü montaj rafları ve dökülme tepsileri bireysel uygulamalara uyacak şekilde birleştirilebilir. Davul rafları, varillerin içindeki ve dışındaki yağların, boyaların, mürekkeplerin, deterjanların, asitlerin, alkalilerin ve diğer agresif kimyasalların depolanması ve dağıtılması için idealdir.

Depolama rafları bir forklift aracı kullanılarak taşınabilir. Tüm su kirliliği sınıfları ve yanıcı sıvılar (OSHA) için 220 LT veya 440 LT galon kapasiteli dökülme tepsileri onaylanmıştır. Üst üste üç adede kadar varil depolama rafı istiflenebilir.

Depolanan maddenin yapısına bağlı olarak çelik veya PE dökülme tepsileri, rafların altında güvenli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için tambur raf sistemi ile sağlanabilir. Namlu rafları sağlam çelik konstrüksiyondan yapılmıştır ve montajı kolaydır.

Küçük kaplar için muhafaza rafları ve variller ve IBC'ler için palet raf sistemleri de dahil olmak üzere tehlikeli madde rafı ve raf sistemleri, sızıntı ve damlama endişesi olmadan tehlikeli malzemelerin depolanması ve dağıtılması için güvenli ve uyumlu çözümler sunar.

Çok çeşitli uygulamalar için tasarlanmış çok çeşitli raf ve raf seçeneklerine sahibiz.

Yuvam'ın sunduğu tehlikeli madde rafları çok çeşitli kullanımlara uyacak şekilde tasarlanmıştır. İstiflenebilir raflar ve varil rafları, varillerdeki ve küçük kaplardaki tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde depolanması ve dağıtılması gereken tüm uygulamalarda kullanılır.

Çelik veya polietilenden yapılmış dökülme paletleri, depolanan ortamın farklı özelliklerine mükemmel şekilde uyar. Çelik veya plastikten yapılmış raf tepsileri iki versiyonda mevcuttur: raf makaslarına veya doğrudan yere döşemek için. Çelik raf tepsileri, su için tehlikeli maddelerin ve yanıcı sıvıların depolanması için uygundur; polietilen raf tepsileri ise asitlerin ve alkalilerin depolanması için kullanılır. Yuvam Konteyner, tüm standart raf genişlikleri için tepsi üretmektedir ve bunlar galvanizli çelik ızgara veya polietilenden yapılmış ızgara ile mevcuttur.

Sipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

GSM & Whatsapp: 0545 929 02 21
Telefon: 0262 751 44 70
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr

Kimyasal atık depolama kabinleri örnek ürün galerisiSipariş ve Detaylar İçin İletişime Geçiniz:

YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

GSM & Whatsapp: 0545 929 02 21
Telefon: 0262 751 44 70
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
arama etiketleri:
kimyasal atık, depolama kabin, atık deposu, kimyasal kabin, kimyevi madde depolama tesisi, kimyasal atık yönetimi, güvenli atık deposu

Yuvam Konteyner, Kocaeli Gebze organize sanayi bölgesindeki fabrikasından yaptığı imalat ile Kocaeli'nin en büyük konteyner firmasıdır. 2007'den beri faaliyette olan firma olarak yüzlerce kurumsal firmanın tercihi olmanın gururunu yaşamaktayız.

Kimyasal atık konteyner imalatında geliştirdiği AR-GE teknolojisi ile Türkiye'deki benzersiz ürünleri tek üreten firmayız. Yurtiçi ve Yurtdışı tüm teknik şartnamelere uygun sertifikalı imalat yapmaktayız.

İletişim Formu


YUVAM KONTEYNER LTD. ŞTİ.

ADRES:
Balçık Mah, Organize Cad,
No 24, Gebze, Kocaeli
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr
GSM: 0545 929 02 21
TEL: 0850 318 43 53